• SIZ ISTEYIN

  50YILLIK TECRUBE HAYAT VERSIN?


  DESENLI PARKE

  HAYATIN YENI TRENTI!

 • MERDIVEN

  SIZ ISTEYIN BIZ YAPALIM?


  EV OFIS KURUMLAR
  50 YILLIK DENEYIM!

 • ISLAK ZEMIN

  UYGULAMALARI ?


  AHSABI YENI BASTAN YARATIYORUZ!

Mehaba Ben Taci

Desenli parke Yüz yılımızın buluşalarından olan Lazer makinesi ile kesim yapılan parke ve ahşap üzerine istenilen şekillerin desenlerinin yapılmasıyla. Günümüzde çokca istelinen uygulandığı ortamlara prestij kazandıran desenli parke çalışmaları görselliği ile zerafetiyle ilgileri üzerine çekmektyedir. Ürünlerimiz ve imaltlarımız arasında Bordür, Madalyon, Karo Parke ve birbirinden güzel çeşitlerimizi ve imalatlarımızı sizlerin beğenisine sunuyoruz.Devamı

Desing Parquet

Desenli parke; Son model lazer makineleri ile parke üzerine istenilen geometrik desenleri yapmaktadır. Günümüzde çok popüler olan desenli parke uygulandığı yerlerde görselliği ile şık bir görünüme sahip olmaktadır. Ürünlerimiz arasında Karo Parke, Madalyon ve Bordür leri birbirinden güzel çeşitlerimizle sizlerin beğenisine sunuyoruz. Read More

Masif Parke

Masif Parke Zemin döşeme ürünleri içinde en çok tercih edilen parke çeşitlerinden biridir ahşap parke. Uzun ömürlü olması, ses ve ısı izalosyonu sağlaması, sistre zımra olabilmesinden dolayı masif parke günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Read More

Lamine Parke

900 yıllık Admonter firmasının ürettiği Avusturya'nın en seçkin lamine parke çeşitlerini farklı tercih ve beğenileriniz için biraraya getirdik.

Read More


Meşe Parke

Suya dayanıklı Parke, Siteler meşe Sudan etkilenmeyen Parke fiyatı, Siteler Parke imalatı, İstanbul Parke satışı, Ankara Siteler Parke fiyatı, Ankara meşe Parke, Parke döşeme, Türkiye Parke imalatı, Siteler parke satışı, Ankara Toptan meşe Parke, Türkiye parke satışı yapan firmalar , Ahşap parke, Doğal parke, Masif parke, Bambu parke

Laminat Parke

İnsanların Yoğun bir şekilde kullandıkları mekanlarda sorunsuz bir şekilde rahatlıkla kullanabileceği ürün grubudur. Clıc sök tak sistem olması sökülüp takılabilir özellikte olup Döşeme montajının daha kolay ve çok daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Diğer parkelere göre daha estetik ve daha modern olmasından dolayı birçok kullanıcının tercih sebebidir. Laminat parkede dikkat edilecek detay diğer parkelere göre daha kalın olması ve diğeri ise yüzey tabakasının kaliteli dekor kâğıdından yapılmış olmasıdır bu uygulama desen ve renklerin çeşitliliği artmaktadır, Laminat parke döşemesinde işini bilin bir usta tarafından yapılması güzel bir işçilik çok önemlidir. Clıc, Kilitli sistemlerde vakslı olan parkelerin seçilmesi; gerek parkenin kafa kısımlarından açmaması, gerekse nem ve rutubete dayanıklılığı açısından önem arz eder.  

           

           

Masif Parke

Zemin döşemelerinde en çok tercih edilen parke çeşididir, ahşap parke olması, uzun ömürlü olması, ısı ve ses izolasyonu yüksek derecede sağlaması, sistire yani üstünün zımparalanması olabilmesinden dolayı masif parke uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ham maddesi taslak tomruğudur bu ağaç çeşitli Uzak doğu ve Afrika’dan gelmektedir Türkiyeye.  Bu ağaçların özelliği uzun ömürlü ve sert ağaç olmalarıdır. Masif parkenin üst kısmında 6mm sistre - zımpara - payı vardır.

Yüksek dayanıma ve ğüce sahip olmaları nedeni ile yapraklı türler tercih edilmektedir. Bu amaçla mağazamızda ithal ve yerli ağaç türlerinden olan meşe, kayın dışbudak, Akçaağaç, ceviz, sapelli, doussie, iroko, teak, merbau, wenge, jatoba ve bambu kullanılmaktadır.

           

Ahşap Merdiven ve Küpeşte

Merdiven imalatında kullanılan ahşap malzemeler: Merbau, meşe, kayın, gürgen, kestane, çam, iroko, dışbudak, % 10 15 oranında nem içeren 1. sınıf kaliteli ürünlerdir. Uzman kadromuz ile, Dubleks, tripleks, evlerinizin, villalarınızın, işyeri ve bürolarınızın merdivenlerini ahşap dekorasyon ile estetik bir görünüme kavuşturalım.

Parke dekoratif etkisi kolay silinebilir olması bakımının olmamasından dolayı tercih nedeni olmaktadır. Parke yapımında kullanılan ağaç parçaları geometrik bir mozaiktir. Parke modellerini tamamen geometrik ve köşeli-kareler, üçgenler, pastiller. En popüler parke deseni balık kılçığı olan desendir.

Tarih

Parke Kelimesi Fransız parqueterie (parke) 'den gelmektedir. Parke de Versailles olarak bilinen Büyük çapraz kareler tabanlarının altında kirişlerin çürümeye eğilimi sürekli yıkama, gerekli olduğu mermer döşeme yerine alternatif olarak, "ahşap parke" olarak, 1684 yılında tanıtıldı. Bu parkeler tr lozange 1693 yılında Versailles sarayı ve Grand Trianon sarayında İsveçli mimar Daniel Cronström tarafından ilk defa uygulandı.

Malzemeler

Diğer modellerine kıyasla biraz daha pahalı olan ama  zengin renkle sahip maun ve bazen diğer tropikal sert ağaçlar Parke imalatında kullanılmaktadır;. Kereste, meşe, ceviz, kiraz, ıhlamur, çam, akçaağaç vb bazen istihdam gibi, renk ve tane zıt Teknik olarak bir ahşap iken, bambu, aynı zamanda modern zeminler için popüler bir Parke malzemesi olmuştur.

Parkeleri eskiden genellikle sıcak bitüm ile yapıştırılır edildi. Bugün modern bir soğuk yapıştırıcılar genellikle kullanılır.

Temizlik

Ahşap zeminler temiz fırça veya gerektiğinde bir paspas ile temizlene bilmektedir.

Tamir ve bakım

Parkeleri genellikle uzun süreli ürünler olup çok az veya hiç bakım gerektirmezler.

Kullanımı

Parkeleri günümüzde her yerde kullanılabilmektedir evler ofislerimizde, Mutfaklarda, Yatak odasında, Salonda, Odalarda ve koridorlar kullanılmaktadır. Parke uygulanan yerlere de ayaklarımız kolaya kolay üşümezler yapısında ahşap olduğu için iyi bir izolasyon malzemesidirde, Uygulanan yerlerde insan seslerini ve cihazlardan çıkan sesleri absorbe ettiklerinden bu çıkan sesleri çok net duymamızı da sağlamış olurlar.

NBA'de kullanımı
TD Garden'da Boston Celtics tarafından basket sonlalarına uygulanmıştır.

1952 yılında Boston Garden solanonuna Parke uygulanmasından 1995 yılında basket maçlarını bu solanda yapmışlardır. Daha sonra FleetCenter olarak bilinen spor salonuna taşınmışlardır. Boston Garden 1998 yılında yıkıldı Yıkım sonrasında, 1999 yılında yer döşemesi olan parkeler kesilmiş ve hediyelik eşya olarak satılmıştır.47 yıl çok ağır şartlarda kullanılmış olan parkeler söküldüklerinde halen sağlam olarak duruyorlardı.

Yapılan geziler

 • Template image
 • Template image
 • Template image
 • Template image
 • Template image
 • Template image
 • Template image

İletişim

Telefon: +90 312 349 00 40

Faks: +90 312 349 41 31


Serince Sokak No:23 Kat:1

Siteler

ANKARA

TÜRKİYE